BeLightBC

  • Місія
  • Християнське весілля в буддистській Камбоджі

Християнське весілля в буддистській Камбоджі

Християнське весілля в буддистській Камбоджі

«Краще двом, як одному ...» Екклеcіаст 4: 9

Християнське весілля в буддистській Камбоджі

Тиждень тому мені випала честь бути фотографом на християнському весіллі в церкві Пномпеня, Камбоджа і я хочу (коротко, дуже коротко) поділитися моїм досвідом, що я бачив і чув, чого торкалися руки мої, бачили очі мої і чули вуха мої. Цікаві моменти є на весіллі, також є і відмінності. Отже, не буду мучити. Поїхали.

Як проходить весільна церемонія


На початку церемонії, червоною доріжкою, до церкви заходять пастор і його помічник, які і будуть проводити вінчання. Після пастора, до церкви заходять батьки нареченого разом з нареченим. Далі йдуть спонсори весілля, тобто ті сім'ї, які погодилися взяти на себе витрати по організації торжества. Після спонсорів йде брат, який заносить Біблію, на якій молодята будуть укладати заповіт у вічній любові і відданості один одному.У слід за Біблією, хлопчик і дівчинка заносять обручки, що лежать на подушці. Загалом тут ціла традиція хто за ким іде. Після обручок, йдуть діти, які посипають доріжку пелюстками троянд. І тільки після цього, батьки нареченої заводять наречену, крокуючи по доріжці, посипаній квітами. І починається сама церемонія одруження.

Хід весільної церемонії

Наречений підходить до батьків нареченої, дякує їм, що вони виростили і виховали її, бере наречену за руку і веде до вівтаря (ну в сенсі, до столу, де лежить Біблія і т.д.), біля вівтаря стоять пастор і його помічник. Пастор проповідує про важливість любові і Божої присутності в сім'ї, про роль чоловіка і ролі дружини, про Боже призначення кожного з подружжя. Проповідь триває близько 20-30 хвилин і далі пастор запитує нареченого, чи згоден він взяти дівчину, що стоїть поруч собі за дружину, любити і піклуватися про неї, ну і т.д.Наречений відповідає «так» або «ні», і якщо раптом він відповів «так», то таке ж питання задається нареченій, чи згодна вона, поки смерть не розлучить, плекати, підтримувати вогнище, любити, коли він приносить гроші з роботи і коли немає роботи, ну і т.д. І якщо трапляється диво і наречена теж відповідає ствердно, то пастор, в знак того, що скріпляє союзу і даних обіцянок, пропонує одягнути один одному обручки. Наречений одягає кільце нареченій, потім наречена одягає нареченому.
Після цього, до молодят підходять спонсори і одягають фату на наречену, покриваючи повністю її голову, а край фати кладуть на плечі нареченого, як символ того, що дівчина виходить з-під влади батьків і починає підкорятися, за Писанням, владі чоловіка. Для нареченого ж наявність фати нареченої на його плечах символізує початок турботи про свою дружину, яка лягає на його плечі (в сенсі турбота лягає на його плечі). Далі сім'я спонсорів одягає на нареченого і наречену мотузку, скручену втричі, як символ спільного союзу нареченого і нареченої з Богом.Пастор каже коротеньку проповідь на 5 хвилин про символи одягання фати і мотузки, і далі до молодят підходять пастора і служителя церков і моляться, покладаючи руки на молодих, благословляючи цю нову сім'ю. Після молитви, інша сім'я спонсорів знімає фату і мотузку з молодих, та в цей час кожному гостю в руки дають пелюстки квітів, і за рахунком «раз-два-три» всі гості посипають-кидають-кидають або просто ллють дощем з пелюсток троянд на голову молодим.

Подарунки на весіллі

І потім починається процес подарунків. У Камбоджі, в принципі, не прийнято дарувати подарунки у вигляді побутової техніки, меблів, посуду, одягу, квартир або автомобілів, дарують тільки гроші і тільки в підписаних конвертах (чому підписаних, прочитаєте нижче і це дуже важливо). Так ось, після молитви, вишиковується черга тих, хто хоче подарувати конверт з грошима молодій сім'ї. Сама церемонія дарування називається «Чонг даї» - зав'язування рук. Кожна сім'я (або дівчина або хлопець якщо не одружені) повинні подарувати конверт. Прийти на весілля без конверта - це неповага до молодих. Мінімум в конверті повинно знаходитися 30 дол. Нормальним вважається подарувати 50 дол.І ось для чого конверти повинні бути підписані від кого подарунок: коли мене, наприклад, запросили на весілля і я зробив подарунок 50 дол., То в інший раз, якщо раптом я запрошу цю сім'ю до себе на весілля (свого сина або дочки), то ця сім'я, пам'ятаючи, що я подарував 50 дол. їм на весілля, повинні подарувати як мінімум трохи більше мого подарунка, наприклад, вже 60 дол. Ось так відбувається круговорот подарункових грошей в Камбоджі)) Звичайно це не відноситься до батьків, які можуть подарувати і 1 000 долл, а також до сімей спонсорів і родичів, які теж дарують суми більше, ніж 50 дол.Можуть подарувати, наприклад, суму, еквівалентну покупці авто або навіть квартири, але це більш рідкість, і притаманне на весіллях дуже багатих людей, у нас же - 50 дол. - це те, що прийнято і вважається нормально-достатнім.

Коли закінчився процес дарування конвертів, то за цим слід ще одна важлива традиція: молоді запалюють кожен свою свічку і, з запаленою свічкою, обидва з різних сторін, підходять до однієї великої свічки, що стоїть посередині, і разом від вогню своїх свічок, запалюють одну спільну велику свічку, свої ж свічки гасять. Це символізує поєднання двох сердець, наповнених вогнем один до одного, в одне сіімейне вогнище, яке вони разом будуть підтримувати. І далі пастор пропонує нареченому вперше поцілувати наречену.

Наречена червоніє, блідне, потім зніяковіло опускаючи очі, знову червоніє. Наречений бере в долоні її обличчя і намагається поцілувати її в губи. Всі гості ляскають, вибухають хлопавки, грає музика, наречена червона, як вечірній захід сонця, м'яко намагається відсторонитися від нареченого, збентеження її наздоганяє вищої точки і в цей момент я кричу на весь зал: «Зачекайте, давайте ще раз, я не встиг сфотографувати ... »(як я сказав вище, Бог удостоїв мене честю бути фотографом у них на весіллі).Наречений в м'якому подиві, наречена хоче провалитися крізь підлогу, гості сміються на всі 32, я ж кричу: «Я не жартую, я серйозно не встиг зробити фото, давайте цілуйтеся ще раз і не 2,5 секунди ласка, а трохи довше». )))
Після 10 проби, коли нарешті вийшла нормальна фотографія, я від них відстаю і наречений з нареченою виходять із залу, роблять коло і назад заходять вже в якості офіційно оголошених чоловіка і дружини. Офіційна частина закінчена і починається процес поздоровлень. Тепер хто хоче може фотографуватися з молодими і знову вибудовується черга тих, хто хоче зробити спільне фото.
В цей же час на перший план виходять кухаря і зал наповнюється не тільки ароматом квітів, а й ароматами традиційних кхмерских страв, і, чесно кажучи, після всієї церемонії, я навіть не знаю, що пахне приємніше. Але я думаю, напевно - страви, тому що до запаху квітів вже звикли.

Отже, одні продовжують фотографуватися з молодими, в той час як інші, після молитви благословення над їжею, приступають до трапези. Коли ж потік бажаючих зробити спільне фото вичерпується, то молоді йдуть переодягатися - змінюють весільний наряд на звичайну, хоча і святковий, але повсякденний одяг. І з цієї хвилини для них, як для чоловіка і дружини, настає звичайна буденне сімейне життя з його радощами і печалями, надіями і розчаруваннями, благословеннями і дорогою вперед за Христом.
Такий прекрасний старт дається християнській родині на церемонії одруження і ці перші хвилини шлюбу наповнені загальної радістю, радістю і Божим благословенням.
Нехай Господь рясно благословить цю нову молоду сім'ю для спільного служіння один одному і Йому, і через це ще раз прославиться Ім'я Його. Так буде Ім'я Господнє благословенне!

місіонер в Камбоджі Євген Евва


Прочитано 148 разів Останнє редагування Четвер, 18 лютого 2021 18:42

Підтримка проекту

Ви можете підтримати наш проект. 50, 100, 500грн допоможуть нам рухатися далі.