BeLightBC

Неділя, 18 грудня 2022 21:08

Всім янголам тепла

Всім янголам тепла

Люблю тепло. Може тому, що старію. А може, тому, що трохи знаю, що таке мерзнути.
Підлітками залишилися ми, троє пацанів, на кілька днів самі вдома. А вугілля закінчилося. У сараї по кутках зібрали вугільний пил, а він не горить. Добре, швидко проблема вирішилася – саночками від родичів привезли куточки, натопили грубку, зігрілися.
В армії жили у залізничному вагоні. Біля буржуйки розташувалися "блатні" старослужбовці, мені дісталося місце біля входу. Спав у бушлаті. Вранці до рукомийника, обличчя сполоснути - а вода замерзла. Цілий день думки про одне – знайти теплу ничку, зігрітися.
Закінчилося якось вугілля й у нашій родині. Повертався додому ввечері, знав, що лишився тільки вугільний штиб. А мороз міцнів. А діти малі. На межі розпачу ситуація. Бог ангела свого послав – Світлану Олексіївну, сусідку. Притягла мішок добірного антрациту. Приходжу додому – а діти у футболочках по хаті бігають. За труну життя не забуду добро Світлани Олексіївни.
Найприємніші спогади будь-якої людини пов'язані з теплом. Печка, де співає чайник. Камін, до якого простягаєш змерзлі ноги. Гаряча батарея, яку обіймаєш із вулиці.
Продовжуємо їздити підвалами. Тут у людей тепло – велика розкіш. Холодний, як життя фону. Нормально зігрітися не виходить ні вдень, ні вночі. Уся активність пов'язана із теплом. Притягнути якусь дровину, попиляти - порубати. Змастити димар. Зробити апгрейд печурці. І все це перебіжками між прильотами.
Намагаємося допомогти людям зігрітися. Буржуйки, ковдри, спальники, термобілизна. Доставляємо те, що отримуємо від інших. Так приємно, коли люди діляться найкращим. Коли буржуйка - витвір кованого мистецтва. Коли ковдра - не обссана ганчірка (вибачте), а добротна, що реально зігріває. Коли курточка – ще носити та носити. Коли взуття - не гламурне, для дефіле по офісу, а просте, але практичне. Коли штани – не з протертим дном, а з мінімальним пробігом.
Ось що хочу сказати цим лонгрідом – тепло ще кілька місяців буде основною потребою. Зігрійте один одного. Пам'ятайте про мешканців підвалів. Приміряйте їх шкуру.
Всім агентам тепла – велике спасибі. Вам у раю готується найтепліше місце. Втім, ворогам, які намагаються занапастити українців холодом, теж готується місце. Найгаряче, у пеклі.

Андрій Малов


Прочитано 95 разів

Галерея зображень

View the embedded image gallery online at:
https://belightbc.org.ua/podii/tepla.html#sigProId131b5f2b04


із закордону
на ім'я Stanislav Verlan, Ukraine через наступні сервіси


або на карту 4149499121644734 Stanislav Verlan


Підтримати через Youtube Спонсор

Ви можете підтримати наш проект. 200, 500, 2000грн допоможуть нам рухатися далі.