BeLightBC

Зелена курточка - сценка на Різдво

Зелена курточка - сценка на Різдво

Один хлопчик із бідної сім'ї жертвує для волоцюги половину своєї нової зеленої курточки. Через багато років цей бродяга впізнає його. Історія відбувається під Різдво.

Діючі особи (п'ять осіб): Мама1 (Сестра Мартіна Олена), Дочка1, Мартін, Мама Мартіна, Бродяга (садівник)

 

Сцена 1

Виходять Мама1 та Дочка1.

Донька (схвильовано): Мамочка, мамочка! Нині Різдво, тобто День народження Ісуса! Адже на дні народження ми даруємо подарунки! Можна, я подарую Йому свою улюблену ляльку Глашу? (Показує ляльку) У неї таке гарне плаття!

Мама: Сонечко, я рада, що ти така добра, але як ти збираєшся подарувати Ісусові свою ляльку? Хоча, я можу розповісти тобі одну історію з життя мого старшого брата, твого дядька Мартіна… Я тоді була зовсім маленька… (Знімає хустку, під нею опиняються дві кіски. Донька сідає з дітьми, дивиться виставу разом із ними).

Виходять Мама Мартіна та Мартін, Олена підбігає до них. Під час усієї розмови підтакує Мартіну, багато що повторює за ним, коротко коментує тощо.

Мартін (радісно): Мамо! Можна, я у вихідний одягну в церкву свою нову зелену курточку, яку ти мені пошила?

Мама: Звісно, ​​синку! Тільки запам'ятай, що тобі треба її берегти, бо грошей на нову тканину у нас більше немає.

Мартін: Так, матусю, звичайно, я її берегтиму, адже вона така красива! У мене ще ніколи такої не було! (Помічає щось далеко, за вікном, показує туди рукою). Мамо, а що це за пам'ятник? Що це за людина?

Мама: Це пам'ятник доброму Мартіну, твоєму тезці. Розповідають, що одного разу, коли він у холоднечу повертався додому, він зустрів мандрівника, що замерзав, розрубав свій плащ навпіл і віддав мандрівникові, щоб той не замерз. А вночі уві сні Йому з'явився Ісус і сказав, що цим мандрівником був Він Сам. Уявляєш?

Мартін (замислено): Хотілося б і мені бути таким, як добрий Мартін… (Виходять).

 

Сцена 2

Волоцюга виходить, укладається прямо на підлозі. Засинає. Вибігає підстрибом Мартін. Бачить волоцюгу.

Мартін: Ой хто це? Спить просто на землі!.. Адже йому, мабуть, холодно! (Осяяння). А раптом це Сам Ісус, як в історії з добрим

Мартіном? Але ж я не маю плаща, щоб віддати Йому половину!.. Зате в мене є моя нова гарна курточка! Збігаю за нею!

(Втікає, повертається з половинкою курточки в руках). Ух, встиг, він ще не пішов! (Нахиляється над бродягою, дбайливо вкриває його половинкою курточки). Ось, тепер йому хоч трохи тепліше. (Виходить). (Бродяга розплющує очі, піднімається, теж йде).

 

Сцена 3

Виходить мама з Мартіном.

Мама: Синку, я рада, що ти пожертвував своєю курточкою заради цієї бідної людини, але ти мав спочатку спитати у мене.

Мартін: Але, мамо, ти ж сама розповіла нам історію про доброго Мартіна!

Мама: Добрий Мартін був уже дорослий і міг сам розпоряджатися своїми речами, а за тебе поки що відповідаю я. Ти знаєш, що тепер я не зможу пошити тобі нову курточку, у нас зовсім немає зайвих грошей, вистачає тільки на їжу. (Виходять).

Сцена 4

Виходить сестричка Мартіна.

Сестра Мартіна: Пройшло кілька років, і ми залишилися самі, тому що наша мама пішла до Господа на небо. Нас із Мартіном хотіли віддати в різні притулки, але братик молився про те, щоб нам не розлучатися, адже мама перед смертю взяла з нього обіцянку, що він піклуватиметься про мене. І, уявляєте, Бог відповів на його молитву – нас усиновила добра сім'я – садівник із дружиною. Ми стали їм зовсім рідними, вони так дбають про нас! Мартін тепер зовсім виріс, він уже допомагає нашому новому татові в саду та в іншій роботі.


Сцена 5

Мартін виходить з батьком.

 

Батько (передає йому мішки або сумки): Мартіне, ти вже дорослий, і я можу доручити тобі самому розвести наші скромні подарунки для тих, хто потребує. Ми весь рік працювали всією сім'єю в нашому саду, щоб мати можливість допомогти тим, хто не має взагалі нічого. Ось – капусту і картоплю передаси в дитячий притулок, моркву, ріпу і цей одяг, який пошила твоя сестра, віддай сім'ї шевця, у них стільки дітей! А все інше – як того року.

Мартін: Так, звичайно, тато, я все зроблю, як ти сказав. (Виходять).

Сцена 6

Виходить Мартін із поклажею, проходить по кімнаті.

Мартін: Уф, залишилося зовсім небагато ... (Помічає дітей). Ой, а це хто? Їм також, напевно, хочеться подарунок на Різдво! Думаю, я можу дати їм із залишків, які батько мені передав на випадок, якщо я зустріну когось, кого не було в нашому списку… (Дарує дітям зайчиків із цукерками). Це від мого батька. Він така добра людина! Я їм просто захоплююсь!

Сцена 7

Мартін з батьком. (У міру оповідання отця Мартін все більш схвильований).

Мартін: Тату, я все зробив, як ти сказав!

Батько: Добре, синку, я пишаюся тобою!

Мартін: Тату, ти знаєш, люди були такі вдячні тобі! Багато хто казав, що добрішого за тебе немає людини не тільки в нашому місті, а й у прилеглих селищах! Батьку, як ти став таким добрим і жертовним? Я хочу бути схожим на тебе!

Батько: Ти знаєш, Мартіне, мені соромно згадувати, яким був у молодості… Я пішов з батьківського дому і опустився на саме дно людської вади. Я розтратив усе, що в мене було, я втратив людську подобу, жив як бродяга, ночував, де доведеться, промишляв жебрацтвом і злодійством, і майже все, що добував, витрачав на спиртне. Але в душі я мав таємне бажання, щоб хтось мене любив. Одного разу я заснув біля пам'ятника якійсь людині, яка навіщось розрубала мечем свій плащ навпіл.

Мартін: Батьку, що ж було далі?

Батько: Прокинувся я від того, що якийсь маленький хлопчик стояв наді мною і міркував сам із собою про те, як має бути, холодно цьому волоцюзі, тобто мені. Я не показав, що прокинувся і так і лежав із заплющеними очима. Він побіг додому і, повернувшись, укрив мене половинкою своєї курточки. Очевидно, це був його єдиний ошатний одяг, тому що одягнений він був дуже бідно, і крізь прикриті вії я встиг помітити, що його штани були акуратно заштопані. Коли він укривав мене своєю курточкою, я відчув таке почуття, ніби Сам Бог з небес схилився і вкрив мене Своєю любов'ю. Той момент змінив моє життя. Я зрозумів, що Бог любить мене і вирішив жити по-новому. Я покаявся і почав намагатися робити добро тим, хто цього потребував.

Мартін: Тату, а на ґудзиках тієї курточки були олені?

Батько: Так, були. Звідки ти знаєш???

Мартін: Тату, я – той хлопчик!

Батько: Сину мій, то це був ти! Слава Богу! Я вже втратив надію на те, що зможу колись знайти і віддячити тобі! (Обіймаються). Ходімо, розповімо всі мамі та сестрі. (Виходять).

Сцена 8

Виходять мама1, звертається до доньки, яка постає їй назустріч.

Мама: Ну, що, доню, що ти зрозуміла з розповіді про свого дядька?

Донька: Мамочка, це просто чудово! Дядько Мартін віддав свою курточку людині, думаючи, що це Ісус, але це насправді було подарунком для Ісуса! Отже, коли я роблю добро іншим, я можу це робити для Ісуса!

Мама: Так, так і є. А ще ми можемо зробити Ісусу найцінніший подарунок – той, який зробив твій дідусь, наш тато – він віддав Ісусу своє серце і став для нього жити! І цього, мабуть, і не сталося б, якби твій дядько Мартін не пожертвував для Ісуса з вірою тим, що було для нього дорого.

Усі герої виходять та співають «На Різдво співає земля».

КІНЕЦЬ

Прочитано 296 разів
із закордону
на ім'я Stanislav Verlan, Ukraine через наступні сервіси


або на карту 4149499121644734 Stanislav Verlan


Підтримати через Youtube Спонсор (рівні: 35, 150, 750грн на місяць)

Ви можете підтримати наш проект, допомоіть нам рухатися далі. Божих благословінь!