BeLightBC

Третя місіонерська подорож Павла

Третя місіонерська подорож Павла

Інтерактивна карта

Провівши в Антіохії до одного року після Другої місіонерської подорожі, Павло вирушає з Антіохії, щоб розпочати свою Третю подорож.  Його першими пунктами призначення будуть збори, які він створив у Галатії під час своєї першої подорожі.

Павло коротко відвідує конгрегації, які він заснував у регіонах Галатії та Фрігії, щоб зміцнити віруючих на шляху через внутрішню Азію до Ефесу.

Прибувши до Ефеса, Павло знаходить кількох віруючих і навчає їх про хрещення.  Згідно зі своїм звичаєм, він регулярно відвідує синагогу і три місяці проповідує Ісуса як Месію, поки євреї не відмовляються повірити.  Протягом двох років Павло проводить щоденні дискусії в лекційній залі Тирана, що ефективно поширює Слово Боже по всій провінції Азії.  Протягом часу перебування Павла в Ефесі Бог через Павла робив надзвичайні речі, завдяки чому ім’я Ісуса було високо шановане в усьому регіоні. Провівши понад 2 роки в Ефесі, срібник, який стурбований втратою бізнесу з виготовлення ідолів, починає бунт у всьому місті щодо християнської звістки, яку проповідує Павло.  Після того, як міський писар переконав бунтівників розібратися, Павло прощається з віруючими та вирушає до Македонії.

Павло подорожує до Македонії, щоб відвідати та підбадьорити громади, які він створив під час 2-ї подорожі.  У якийсь момент під час своєї подорожі Македонією Павло пише ще одне послання до віруючих у Коринті, яке ми знаємо як 2 Коринтян.  Зрештою Павло пробирається через Македонію до Коринфа в Греції.

Павло добирається до Коринфа в Греції, де він залишається протягом трьох місяців і пише свій знаменитий лист до римлян.  Почувши про змову євреїв-противників, він вирішує мандрувати назад на північ через Македонію до Філіпп.

Повернувшись на північ через Македонію, Павло та його товариші прибувають у Филипи.  Багато його супутників їдуть попереду нього до Троади, і після святкування єврейського свята Опрісноків він і Лука відпливли до Троади, щоб зустрітися з іншими.

Перебуваючи в Троаді, одного вечора Павло багато годин промовляв до людей.  Молодий чоловік на ім’я Євтих сидить у вікні та засинає, слухаючи Павла, через що той випадає навзнаки з вікна третього поверху.  Його підбирають мертвим.  Павло спускається вниз і кидається на Євтиха, що повертає юнака до життя.  Пробувши в Троаді протягом семи днів, Павло та його супутники вирушають до Ассосу з поглядом у напрямку кінцевого пункту призначення, Єрусалиму.

Врешті-решт, припливши до Мілета, Павло покликає ефеських старійшин зустріти його.  Після того, як вони прибули, він виголошує емоційну прощальну промову, щоб застерегти їх від лжевчень і підбадьорити їх у вірній праці пастирів для Божого царства.  Помолившись з ними та попрощавшись, Павло та його супутники вирушають на Кос, прямуючи до Тиру та зрештою до Єрусалиму.

Пропливаючи вздовж великих прибережних міст Фінікії, Павло та його супутники прибувають до Кесарії, де вони зупиняються в домі євангеліста Пилипа.  Через кілька днів пророк на ім’я Агав приходить до Павла, бере його пояс, зв’язує ним власні руки та пророкує через Святого Духа, що так само Павла зв’яжуть і заарештують в Єрусалимі єврейські лідери .  Павло заявляє, що він готовий бути арештованим і навіть померти за Господа Ісуса, тому він все одно їде до Єрусалиму.

Нарешті Павло прибуває до Єрусалиму, офіційно завершуючи свою третю місіонерську подорож.  Оскільки він провів 3 роки в місті Ефес, уся ця подорож мала тривати 4 або 5 років, приблизно з 53 року нашої ери до 58 року нашої ери.  Після його прибуття до Єрусалиму Павла заарештовують і ув’язнюють на два роки, зрештою відправляючи до Риму як ув’язненого.  Книга Дії завершується тим, що Павло був ув’язненим у Римі протягом двох років, але свідчення з пізніших листів свідчать про те, що його звільнили, він здійснив четверту місіонерську подорож, а пізніше знову був заарештований.  Церковна традиція стверджує, що Павло був страчений Нероном десь між 64 і 67 роками нашої ери.

Прочитано 412 разів
із закордону
на ім'я Stanislav Verlan, Ukraine через наступні сервіси


або на карту 4149499121644734 Stanislav Verlan


Підтримати через Youtube Спонсор (рівні: 35, 150, 750грн на місяць)

Ви можете підтримати наш проект, допомоіть нам рухатися далі. Божих благословінь!