BeLightBC

  • Служіння
  • Служіння серед нечуючих та слабочуючих людей

Служіння серед нечуючих та слабочуючих людей

Служіння серед нечуючих та слабочуючих людей

Служіння серед нечуючих та слабочуючих людей

 

Але як покличуть Того, в кого не увірували? А як увірують у Того, що про Нього не чули? як почують без проповідника?

Послання до Римлян 10:14

Як стверджують історичні джерела, саме Сократу належить відомий вислів: "Заговори, щоб я тебе побачив". Здатність чути, говорити, висловлювати свої думки та почуття - це дар Божий. Можливість спілкуватися з собі подібними - життєва необхідність. І зазвичай, якщо виникають якісь бар'єри, люди намагаються їх усунути  якомога швидше, щоб можна було продовжити взаємодію.

Так, місіонери коли їдуть в іншу країну користуються послугами перекладача, а в подальшому самостійно вивчають місцеву мову, щоб можна було безперешкодно благовістити.

У нашому суспільстві є особлива категорія людей, свого роду люди-невидимки. Ми їздимо з ними в маршрутках, стоїмо в чергах, переходимо дорогу, але помічаємо їх тільки тоді коли вони починають "розмовляти" за допомогою жестів і активної міміки. Ці люди живуть у своєму світі тиші, особливому та складному. Вони потребують уваги, побутової допомоги, соціального спілкування, та перш за все Бога. І для того, щоб донести їм Добру Новину, потрібна людина, що говорить на їхній мові.

Як починалося служіння сурдоперекладу в Білій Церкві

Служіння з нечуючими та слабочуючими людьми в Білій Церкві почалося приблизно в 1996 році. Тоді  одну з місцевих баптистських церков почав відвідувати нечуючий чоловік. Спочатку він їздив до Києва на служіння, а потім Київська церква на Щекавицькій вирішила щонеділі посилати сурдоперекладача для цього чоловіка, який згодом став членом церкви. Тоді ж стало питання про людину з помісної церкви, яка би навчився сурдоперекладу та несла це служіння. Бог спонукав серце однієї молодої дівчини і вона почала їздити до Києва на навчання. Так, через півроку в Білій Церкві з'явився перший християнський сурдоперекладач, який заговорив з нечуючими людьми про Бога на їхній мові.

Бог благословив це служіння. До церкви почали приходити й інші нечуючі люди. Згодом знайшлися сестри, які хотіли навчитися сурдоперекладу та служити цим в церкві людям з порушеннями слуху.

"Це служіння починалося на чистому ентузіазмі. Мені було 14 років, коли я почала їздити в Київ і навчатися сурдоперекладу. Не було ні посвяти, ні спеціального рішення церкви, а просто сильне бажання вивчити мову жестів і цим служити.Тоді не було маршруток, доводилося добиратися на електричках. Їхала рано вранці, поверталася ввечері. Це було непросто. Але я бачила, що це потрібно. Як це почалося? Нечуюча людина шукала Бога. А все, що сталося далі - це робота Божа. А взагалі, служіння сурдоперекладу - це особливе служіння, цьому потрібно присвятити життя ", - ділиться спогадами Неля Сідлінська (Доліненко), перший християнський сурдоперекладач в Білій Церкві.

 Читайте також: Свідоцтво про навернення до Бога нечуючих

Як здійснюється служіння сурдоперекладу?

Церкву "Благодать" відвідує більше 20 осіб з порушеннями слуху. Крім недільних богослужінь проводяться також спілкування з вивчення Біблії.

Служіння з нечуючими і слабочуючими людьми має свою специфіку. Проблеми з якими стикаються нечуючі:

  1. Нестача перекладачів
  2. Нерозуміння людей з повноцінним слухом по відношенню до нечуючих та слабочуючих
  3. Недоліки висвітлення інформації

Мета служіння:

  1. Спілкування з нечуючими людьми.
  2. Допомога в отриманні інформації і докладне її розуміння.
  3. Спільне вивчення Біблії.
  4. Допомога в духовному розвитку.

Незважаючи на порушення слуху, нечуючі та слабочуючі люди дуже відкриті та доброзичливі в спілкуванні. Християни з порушеннями слуху благовістять за принципом "йди до своїх та розкажи їм, що Господь учинив тобі,". Вони знайомляться з такими ж людьми, розповідають їм про Христа та запрошують до церкви.

Сьогодні, враховуючи карантинні обмеження, в церкви Благодать щонеділі проводяться онлайн трансляції богослужінь з сурдоперекладом.

Щовівторка та щочетверга о 18:00 нечуючі та слабочуючі люди збираються для спілкування та вивчення Біблії в Церкві "Благодать" за адресою: м.Біла Церква, вул. Таращанська, 152.

Будемо раді Вас бачити!

Прочитано 380 разів

Медіа

із закордону
на ім'я Stanislav Verlan, Ukraine через наступні сервіси


або на карту 4149499121644734 Stanislav Verlan


Підтримати через Youtube Спонсор (рівні: 35, 150, 750грн на місяць)

Ви можете підтримати наш проект, допомоіть нам рухатися далі. Божих благословінь!