BeLightBC

  • Світ
  • "Але просто розстріляти – буде для вас занадто легко. Вас треба закапувати живцем..."

"Але просто розстріляти – буде для вас занадто легко. Вас треба закапувати живцем..."

"Але просто розстріляти – буде для вас занадто легко. Вас треба закапувати живцем..."

Під час Саміту з міжнародної релігійної свободи, який відбувся у Вашингтоні, США, Інститут релігійної свободи представив 31 січня та 1 лютого оновлені дані про вплив війни на українські релігійні громади.

У своєму виступі на Саміті виконавчий директор ІРС Максим Васін заявив, що віряни та духовенство часто ставали мішенями для російської окупаційної влади через українську мову, належність до іншої конфесії ніж православ’я Московського патріархату чи за будь-який інший прояв української ідентичності.

Під час російської окупації особливо страждають віряни євангельських церков (п’ятдесятники, баптисти, адвентисти, харизмати тощо). Російські військові неодноразово погрожували тотальним фізичним знищенням усіх євангельських вірян, називаючи їх американськими шпигунами, сектантами та ворогами російського православного народу.

"Один російський офіцер сказав співробітниці нашого інституту, що таких як ви євангельських віруючих треба знищити повністю, оскільки ви сектанти й американські шпигуни. Але просто розстріляти – буде для вас занадто легко. Вас треба закапувати живцем."

Валентин Синій

Ректор Таврійського християнського інституту

В Україні повністю знищено, пошкоджено або пограбовано російськими військовими щонайменше 494 релігійні споруди, духовні навчальні заклади та святині.

Найбільше церков, мечетей і синагог зруйновано в Донецькій області (щонайменше 120) і Луганській області (понад 70). Також величезні масштаби руйнувань на Київщині (70), де точилися відчайдушні бої на захист столиці України, та на Харківщині – понад 50 зруйнованих релігійних споруд. Російські повітряні атаки, у тому числі з використанням іранських дронів, торкнулися майже всіх регіонів України й тривають досі.

Російські загарбники використовують чимало релігійних споруд для прикриття власних вогневих позицій або для влаштування військових баз, що провокує ще більші руйнування релігійних об’єктів в Україні.

Щонайменше 143 храмів Української Православної Церкви (афілійованої з Московським патріархатом) постраждало від  російської агресії.

Великий масштаб руйнувань молитовних будинків євангельських церков – загалом щонайменше 170, з них найбільше постраждали церкви християн віри євангельської – 75, молитовні будинки євангельських християн-баптистів – 49, а також споруди Церкви адвентистів сьомого дня – 24.

Оновлене дослідження, представлене цими днями у Вашингтоні, ІРС здійснив за підтримки нідерландського правозахисної організації ПАКС (англ.: PAX) та Місії Євразія (США).

Джерело: Інститут релігійної свободи

 

Прочитано 103 разів

Медіаіз закордону
на ім'я Stanislav Verlan, Ukraine через наступні сервіси


або на карту 4149499121644734 Stanislav Verlan


Підтримати через Youtube Спонсор

Ви можете підтримати наш проект. 200, 500, 2000грн допоможуть нам рухатися далі.