BeLightBC

  • Світ
  • В Україні офіційно визнали капеланство як професію

В Україні офіційно визнали капеланство як професію

В Україні офіційно визнали капеланство як професію

Капеланство було офіційно визнано професією та важливим елементом духовно-психологічної підтримки пацієнтів в Україні.

ГО “Асоціація капеланів в охороні здоров’я України” виступатиме розробником стандартів, а робоча група з розробки стандартів буде складатися з представників різних конфесій та Міністерства охорони здоров’я.

Планується, що процес розробки завершиться не пізніше лютого 2024 року. Крім того, МОЗ планує затвердити проєкти наказів щодо створення спеціальності “клінічне душпастирство” та започаткування циклів спеціалізації й тематичного удосконалення в цій галузі.

У системі охорони здоров’я розпочали розроблення професійного стандарту капелана 

10 березня 2023 року Національним агентством кваліфікацій (НАК) зареєстровано заявки на розроблення проєктів професійних стандартів капелана та помічника капелана в охороні здоровʼя. Розробником виступатиме ГО «Асоціація капеланів в охороні здоровʼя України».

Капелан та помічник капелана отримали свої кваліфікаційні характеристики та включені до Довідника кваліфікаційних характеристик працівників галузі охорони здоров’я.

Це сталося завдяки затвердженню змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я».

Такий крок є підгрунтям для розробки навчальних програм, посадових інструкцій та функціональних обов’язків для капелана та помічника капелана.

http://medkapelan.com.ua/

https://c4.com.ua/

https://slovoproslovo.info/

 

 

Прочитано 270 разів
із закордону
на ім'я Stanislav Verlan, Ukraine через наступні сервіси


або на карту 4149499121644734 Stanislav Verlan


Підтримати через Youtube Спонсор (рівні: 35, 150, 750грн на місяць)

Ви можете підтримати наш проект, допомоіть нам рухатися далі. Божих благословінь!