BeLightBC

День Подяки

День Подяки

День Подяки

День Подяки - національне свято, яке відзначається в США, Канаді, Гренаді, Сент-Люсії, Ліберії та неофіційно в таких країнах, як Бразилія та Філіппіни, але в різні дати. Також спостерігається в голландському місті Лейден і на австралійській території острова Норфолк. Він розпочався як день подяки за благословення врожаю (свята врожаю з такою назвою відбуваються на всьому світі восени, зокрема в Німеччині та Японії). День подяки святкують у другий понеділок жовтня в Канаді та в четвертий четвер листопада в Сполучених Штатах і приблизно в ту ж частину року в інших місцях. Попри те, що День подяки має історичне коріння в релігійних і культурних традиціях, він здавна також відзначався як світське свято.

Історія

Історія свята Дня подяки в Північній Америці сягає корінням в англійські традиції, що походять від протестантської Реформації. Він також має аспекти свята врожаю, хоча врожай у Новій Англії відбувається задовго до дати кінця листопада, коли відзначається сучасне свято Подяки.

 

Більш відомий прецедент Дня подяки, який супроводжувався бенкетами, простежується до паломників і пуритан, які емігрували з Англії в 1620-х і 1630-х роках. Вони привезли із собою до Нової Англії свою попередню традицію Днів посту та Днів подяки. У 1621 році в Плімуті, штат Массачусетс, День подяки відбувся завдяки хорошому врожаю. Пілігрими святкували це разом із вампаноагами, племенем корінних американців, які допомогли їм пережити попередню зиму, даючи їм їжу в той час дефіциту, в обмін на союз і захист від ворогів.

 

Бувши президентом Сполучених Штатів, Джордж Вашингтон проголосив перше загальнонаціональне святкування подяки в Америці, яке відзначає 26 листопада 1789 року, “як день публічної подяки та молитви, який слід святкувати, визнаючи з вдячними серцями численні та знакові прихильності Всемогутнього Бога” й закликаючи американців “об’єднатися в найпокірнішому піднесенні наших молитов і благань до великого Господа і Правителя народів і благати його пробачити наші національні та інші провини”.

Сьогодення

Сучасний День подяки був проголошений для всіх штатів у 1863 році Авраамом Лінкольном. Під впливом жительки Нової Англії Сари Джозефи Гейл, яка приблизно 40 років писала політикам листи, виступаючи за офіційне свято, Лінкольн проголосив останній четвер листопада національним днем ​​”Подяки та хвали нашому благодійному Батькові, який живе на небесах”, також закликаючи американський народ, “зі смиренним покаянням за нашу національну порочність і непокору... палко благати про втручання Всемогутньої руки, щоб зцілити рани нації…”. 

 

День подяки, який відзначається в четвертий четвер листопада з 1941 року згідно з федеральним законодавством, став щорічною традицією в Сполучених Штатах згідно з проголошенням президента з 1863 року та згідно із законодавством штату із часів батьків-засновників Сполучених Штатів. Традиційно День подяки був святом благословень року, зокрема врожаю. У День подяки для американців заведено ділитися сімейною трапезою, відвідувати церковні служби та дивитися спеціальні спортивні події. Крім того, День подяки святкують у громадських місцях парадами.

 

Тема свята обертається навколо подяки, а центральною частиною святкувань Дня подяки залишається обід. Вечеря традиційно складається зі страв корінної кухні Америки: індичка, картопля (зазвичай пюре або солодке), кабачок, кукурудза (маїс), зелена квасоля, журавлина (зазвичай у вигляді журавлинного соусу) і гарбузовий пиріг. 

 

Те, що американці називають “святковим сезоном”, зазвичай починається з Дня подяки. Перший день після Дня подяки - “Чорна п’ятниця” - знаменує початок сезону різдвяних покупок.

Автор тексту: Ігор Тарарощенко

Прочитано 96 разів
із закордону
на ім'я Stanislav Verlan, Ukraine через наступні сервіси


або на карту 4149499121644734 Stanislav Verlan


Підтримати через Youtube Спонсор (рівні: 35, 150, 750грн на місяць)

Ви можете підтримати наш проект, допомоіть нам рухатися далі. Божих благословінь!