BeLightBC

  • Світ
  • Перехід ПЦУ на новоюліанський календар

Перехід ПЦУ на новоюліанський календар

Перехід ПЦУ на новоюліанський календар

Сьогодні, 1 вересня, разом із настанням нового церковного року, Православна Церква України (ПЦУ) вшановує свій перехід на новоюліанський календар. Це важливе рішення було прийняте найвищою владною соборною інституцією церкви – Помісним Собором. Інформація про цей історичний подія розміщена на офіційній сторінці ПЦУ у Facebook.

Новий календар відзначається значущими змінами у порівнянні зі старим юліанським календарем. Основна зміна полягає в тому, що дати сталих свят, періоди посту, загальниці і дні вшанування святих тепер зсуваються на 13 днів назад. Це означає, що всі свята і події, які раніше відзначалися на певну дату в старому календарі, тепер святкуються на 13 днів раніше.

Однією з ключових змін є дата Різдва Пресвятої Богородиці, яка тепер відзначається 8 вересня, а не 21 вересня, як було раніше. Також Воздвиження Хреста Господнього тепер святкується 14 вересня (замість 27 вересня), а Покров Пресвятої Богородиці - 1 жовтня (замість 14 жовтня).

Що стосується різдвяних свят, то Різдвяний піст розпочинається з 15 листопада і триває до 24 грудня. Різдво Христове, відповідно до нового календаря, святкується 25 грудня. Це рішення вносить значні зміни і в період Великого посту, який тепер триває з 18 березня по 4 травня. Пасха в 2024 році відзначатиметься 5 травня, і ця дата однакова як для прихильників юліанського, так і для прихильників новоюліанського календаря. Обчислення дати свята Пасхи є загальним звичаєм для всіх Православних Церков.

Перехід на новоюліанський календар є важливим кроком для Православної Церкви України і відображає її зусилля пристосуватися до сучасного світу, зберігаючи при цьому свою спадщину і віру. Ця зміна допоможе уникнути розбіжностей у святкуванні свят з іншими православними церквами, які використовують новоюліанський календар, і таким чином, зміцнить єдність церковної спільноти.

 

Джерело: Слово про Слово

Прочитано 82 разів


із закордону
на ім'я Stanislav Verlan, Ukraine через наступні сервіси


або на карту 4149499121644734 Stanislav Verlan


Підтримати через Youtube Спонсор

Ви можете підтримати наш проект. 200, 500, 2000грн допоможуть нам рухатися далі.