BeLightBC

  • Світ
  • Перехід ПЦУ на новоюліанський календар

Перехід ПЦУ на новоюліанський календар

Перехід ПЦУ на новоюліанський календар

Сьогодні, 1 вересня, разом із настанням нового церковного року, Православна Церква України (ПЦУ) вшановує свій перехід на новоюліанський календар. Це важливе рішення було прийняте найвищою владною соборною інституцією церкви – Помісним Собором. Інформація про цей історичний подія розміщена на офіційній сторінці ПЦУ у Facebook.

Новий календар відзначається значущими змінами у порівнянні зі старим юліанським календарем. Основна зміна полягає в тому, що дати сталих свят, періоди посту, загальниці і дні вшанування святих тепер зсуваються на 13 днів назад. Це означає, що всі свята і події, які раніше відзначалися на певну дату в старому календарі, тепер святкуються на 13 днів раніше.

Однією з ключових змін є дата Різдва Пресвятої Богородиці, яка тепер відзначається 8 вересня, а не 21 вересня, як було раніше. Також Воздвиження Хреста Господнього тепер святкується 14 вересня (замість 27 вересня), а Покров Пресвятої Богородиці - 1 жовтня (замість 14 жовтня).

Що стосується різдвяних свят, то Різдвяний піст розпочинається з 15 листопада і триває до 24 грудня. Різдво Христове, відповідно до нового календаря, святкується 25 грудня. Це рішення вносить значні зміни і в період Великого посту, який тепер триває з 18 березня по 4 травня. Пасха в 2024 році відзначатиметься 5 травня, і ця дата однакова як для прихильників юліанського, так і для прихильників новоюліанського календаря. Обчислення дати свята Пасхи є загальним звичаєм для всіх Православних Церков.

Перехід на новоюліанський календар є важливим кроком для Православної Церкви України і відображає її зусилля пристосуватися до сучасного світу, зберігаючи при цьому свою спадщину і віру. Ця зміна допоможе уникнути розбіжностей у святкуванні свят з іншими православними церквами, які використовують новоюліанський календар, і таким чином, зміцнить єдність церковної спільноти.

 

Джерело: Слово про Слово

Прочитано 137 разів
із закордону
на ім'я Stanislav Verlan, Ukraine через наступні сервіси


або на карту 4149499121644734 Stanislav Verlan


Підтримати через Youtube Спонсор (рівні: 35, 150, 750грн на місяць)

Ви можете підтримати наш проект, допомоіть нам рухатися далі. Божих благословінь!