BeLightBC

  • Світ
  • Точка зору Ватикану на війни у світі

Точка зору Ватикану на війни у світі

Точка зору Ватикану на війни у світі

The Wall Street Journal:

Непослідовність Ватикану сіє смуту і в Україні. Як і у випадку з Газою, наполегливе прагнення Папи Римського Франциска визначити проблему як просто війну, а не як необґрунтовані дії Володимира Путіна в Україні, також наводить на думку про моральну рівнозначність. Тож, хоча він і говорив про право націй на самозахист і згадував "мученицьку Україну", все це відображало його підхід про війну "з обох сторін".

Ватикан любить хвалитися тим, що має найстарішу у світі дипломатичну службу. Але в той час, коли світ відчайдушно потребує моральної ясності, він пропонує плутанину. Щоразу, коли Папа говорить про війну, авторитет Ватикану отримує новий удар через нездатність провести елементарні відмінності. Особливо це стосується регіонів, охоплених війною, де справедливість, схоже, не має жодної ваги в його моральних розрахунках.

У ватиканському звіті про недільну бесіду Папи з президентом США Джо Байденом йдеться про те, що сторони 20 хвилин обговорювали війну і кроки на шляху до миру. У повідомленні Білого дому йшлося приблизно те саме. Але в ньому була й така деталь: "Президент засудив варварський напад ХАМАС на ізраїльських мирних жителів". Це сумний день, коли Джо Байден пропонує більше моральної послідовності, ніж Папа Римський.


vaticannews.va

Папа: війна - це завжди поразка

Вітаючи паломників після читання молитви Angelus 22 жовтня 2023 року, Святіший Отець закликав припинити всі конфлікти, особливо згадавши Ізраїль, Палестину та Україну.

"Вкотре мої думки звернені до того, що відбувається в Ізраїлі та Палестині, - сказав Папа. - Я дуже стурбований, засмучений, я молюся і поділяю скорботу всіх, хто страждає, заручників, поранених, жертв та їхніх родин. Я думаю про важку гуманітарну ситуацію в Газі і з гіркотою зазначаю, що останніми днями постраждали англіканська лікарня і грецька православна парафія. Я знову закликаю відкрити гуманітарні коридори, щоб мати змогу доставляти допомогу і звільняти заручників".

"Війна, будь-яка війна у світі, - я також думаю про понівечену Україну, - це поразка, - наголосив Святіший Отець. - Війна - це завжди поразка, це руйнування людського братерства. Брати, зупиніться! Зупиніться!".

Папа нагадав, що п'ятниця 27 жовтня оголошена днем посту, молитви і покаяння. "Увечері о 18.00 у соборі Святого Петра ми проведемо годину молитви, щоб звернутися до миру в усьому світі", - сказав Папа.  Софія Халходжаєва

Прочитано 101 разів
із закордону
на ім'я Stanislav Verlan, Ukraine через наступні сервіси


або на карту 4149499121644734 Stanislav Verlan


Підтримати через Youtube Спонсор (рівні: 35, 150, 750грн на місяць)

Ви можете підтримати наш проект, допомоіть нам рухатися далі. Божих благословінь!