BeLightBC

  • Світ
  • Засудження ВСЦ ЄХБ переслідувань та обвинувачень Юрія Сіпка

Засудження ВСЦ ЄХБ переслідувань та обвинувачень Юрія Сіпка

Засудження ВСЦ ЄХБ переслідувань та обвинувачень Юрія Сіпка

Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів (ВСЦ ЄХБ) України висловив свою позицію стосовно дій російських правоохоронних органів, які наклали звинувачення та здійснюють переслідування щодо попереднього голови Російської асоціації євангельських християн-баптистів, Юрія Сіпка. Асоціація закликає міжнародну християнську громадськість та організації з прав людини висловити підтримку Сіпку.

Були проведені обшуки в будинку Юрія Сіпка, а також була розпочата кримінальна справа за розповсюдження "фейкової" інформації. За версією слідства, в березні 2022 року Сіпко розмістив відеоматеріали з "недостовірною інформацією" стосовно дій збройних сил РФ в Україні.

"Ми цінуємо всіх служителів, які продовжують відстоювати істину і засуджувати військову агресію Росії проти України."

Спільнота вважає, що особи, які діють на зразок Юрія Сіпка, є важливим голосом сумління християнської громадськості в Росії, їм не страшні навіть загрози переслідувань та ув'язнення.

Ситуація із переслідуванням Юрія Сіпка є лише частиною більшої проблеми, яка включає звинувачення та ув'язнення опозиційних діячів, журналістів і активістів.


 

Україною прокотилася хвила солідарності до колишнього голови російського союзу ЄХБ Юрія Кириловича Сіпка у звязку із початком його кримінального переслідуваннями за абсурдними звинуваченням у розповсюдженні "фейків" про російську армію. Я щиро захоплююся шляхетною реакцією українських віруючих на це беззаконня і категорично засуджую дії російської влади. Але при цьому хочу зауважити наступне. Жодних публічних заяв на підтримку Юрія Кириловича з боку рідного йому баптистського союзу нема і, скоріше за все, не буде.
І цьому не варто дивуватися, бо й сам Юрій Кирилович обстоював думку, що баптистам не варто активно протистояти військовій агресії їх країни, адже вони не робили такого у радянські часи, під час війни в Афганістані та у інших подібних випадках. Його гострі і справедливі критичні випади часто стосувалися політики російської влади, російського православʼя, але ніколи рідного баптистського братерства, яке офіційно з часу початку війни жодного разу не виступило з осудом війни, зате активно бере участь у різноманітних державних заходах на підтримку "традиційних цінностей" і шле вітальні телеграми путіну. Тому не треба чекати, що й у цьому випадку буде якась офіційна реакція. Ця сіль вже давно звітріла. І відповідальність за це несуть усі, хто стояв на чолі братства.
Ну, і останнє. Я приєднуюся до молитв за майбутню долю Юрія Кипиловича і за Божий захист для нього та його рідних. Але разом із тим, мушу сказати, що нам варто менше звертати уваги, хто і що написав в росії, чи до кого прийшли із обшуком. В українців добре і співчутливе серце. Та давайте все ж памʼятати, що щодня, щогодини кращі сини і доньки нашого народу віддають свої життя, своє здоровʼя, своє майбутнє заради нас. Вони, а також усі ті, хто втратив своїх рідних і свої міста, хто зазнав насильства і катувань, хто живе у постійному страху щодо майбутнього, потребують наших молитов і співчуття набагато більше. І не тільки молитов і співчуття.
P.S. Зазначу, що російський баптизм все ж залишиться у історії завдяки відважному голосу сумління, яким є Юрій Кирилович. А обидва пятидесятницькі союзи росії, у керівництві яких здебільшого етнічні українці, не спромоглися навіть на шепіт протесту.
 
Прочитано 172 разів
із закордону
на ім'я Stanislav Verlan, Ukraine через наступні сервіси


або на карту 4149499121644734 Stanislav Verlan


Підтримати через Youtube Спонсор (рівні: 35, 150, 750грн на місяць)

Ви можете підтримати наш проект, допомоіть нам рухатися далі. Божих благословінь!